Informacja Administratora

Klub ornitologiczny

Logo klubu

Klub ornitologiczny „Puszczyk” funkcjonuje od 1 września 2021 roku i został założony dla uczniów zainteresowanych ptasią tematyką. Członkowie naszego klubu aktywnie uczestniczą w zajęciach poszerzających wiedzę o ptakach: prowadzą obserwacje w terenie, uczą się rozpoznawać ich głosy oraz poznają zachowania i zwyczaje.

Działania, jakie przez ostatni rok prowadziliśmy w ramach naszego klubu to:

1) cotygodniowe spotkania członków w sali biologicznej, w czasie których realizowaliśmy zaplanowane projekty;

2) wyjścia w teren do Parku 3 Maja, Parku Widzewskiego na obserwacje ptaków w naszym otoczeniu;

3) przeprowadzona została także przez „Puszczyki” edukacja ornitologiczna w klasach

1-4; mająca na celu przybliżenie uczniom środowiska życia ptaków drapieżnych i  wodnych, prezentację piór między innymi: myszołowa, jastrzębia, puszczyka uralskiego, czapli, a także najważniejszych informacji o ich zwyczajach żywieniowych.

4) przygotowania do konkursów ornitologicznych, wykonywanie prac konkursowych

5) wyjazdy terenowe na terenie naszego województwa, które możliwe były przy współpracy klubu

- z Rodzicami naszych Puszczyków;

- z Klubem Obserwatorów Ptaków przy Szkole Podstawowej nr 7 w Łodzi

Zapraszamy do galerii zdjęć obrazującej działalność klubu.

Monika Skrzypek – opiekun „Puszczyków”

W Bolimowskim Parku Krajobrazowym

Edukacja ornitologiczna

Miłośnicy i znawcy ptaków przez wiele tygodni pracowali nad makietami, które potem wykorzystali do edukacji ornitologicznej w klasach 1-4. Makieta zawiera informacje o ptakach drapieżnych i wodnych, ich zwyczajach, preferencjach pokarmowych, opis wyglądu ptaków oraz pióra (lotki i sterówki).

Wyróżnieni uczniowie

11 Maja 2022 członkowie szkolnego klubu ornitologicznego „Puszczyk” po raz pierwszy wzięli udział w XX Konkursie Wiedzy o Ptakach pod hasłem „Hej dzieciaki! Hej młodziaki! Jakie to ptaki?” organizowanym przez Klub Obserwatorów Ptaków przy SP nr 7 w Łodzi oraz Łódzką Grupę Ogólnopolskiego Towarzystwa Ochrony Ptaków.

Kraina Dzikiej Kaczki

24 kwietnia 2022 naszych miłośników ptaków spotkała nie lada niespodzianka. W krainie Dzikiej Kaczki niedaleko Brzezin mieliśmy okazję stanąć oko w oko z sowami, sokołem wędrownym oraz rarogiem. Taką ucztę przygotował dla nas tamtejszy Sokolnik.

Ptasi raj - Stawy Borów

26 marca 2022 r. członkowie klubu „Puszczyki” wraz z prof. Tomaszem Janiszewskim, który o ptakach wie wszystko, znaleźli się nad stawami w miejscowości Borów, około 65 km na północ od Łodzi. Tam zastaliśmy prawdziwy ptasi raj.