Informacja Administratora

Na podstawie art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), Dz. U. UE. L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r., dalej RODO informuję:
1. dane Administratora i Inspektora Ochrony Danych znajdują się w linku „Ochrona danych osobowych”,
2. Pana/Pani dane osobowe w postaci adresu IP, są przetwarzane w celu udostępniania strony internetowej oraz wypełnienia obowiązków prawnych spoczywających na administratorze(art.6 ust.1 lit.c RODO),
3. dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
4. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej,
5. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
6. przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
7. ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
8. podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
9. Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu.
zamknij

Klub ornitologiczny

Logo klubu

Klub ornitologiczny „Puszczyk” funkcjonuje od 1 września 2021 roku i został założony dla uczniów zainteresowanych ptasią tematyką. Członkowie naszego klubu aktywnie uczestniczą w zajęciach poszerzających wiedzę o ptakach: prowadzą obserwacje w terenie, uczą się rozpoznawać ich głosy oraz poznają zachowania i zwyczaje.

Działania, jakie przez ostatni rok prowadziliśmy w ramach naszego klubu to:

1) cotygodniowe spotkania członków w sali biologicznej, w czasie których realizowaliśmy zaplanowane projekty;

2) wyjścia w teren do Parku 3 Maja, Parku Widzewskiego na obserwacje ptaków w naszym otoczeniu;

3) przeprowadzona została także przez „Puszczyki” edukacja ornitologiczna w klasach

1-4; mająca na celu przybliżenie uczniom środowiska życia ptaków drapieżnych i  wodnych, prezentację piór między innymi: myszołowa, jastrzębia, puszczyka uralskiego, czapli, a także najważniejszych informacji o ich zwyczajach żywieniowych.

4) przygotowania do konkursów ornitologicznych, wykonywanie prac konkursowych

5) wyjazdy terenowe na terenie naszego województwa, które możliwe były przy współpracy klubu

- z Rodzicami naszych Puszczyków;

- z Klubem Obserwatorów Ptaków przy Szkole Podstawowej nr 7 w Łodzi

Zapraszamy do galerii zdjęć obrazującej działalność klubu.

                                                                       Monika Skrzypek – opiekun „Puszczyków”

W Bolimowskim Parku Krajobrazowym

Edukacja ornitologiczna

Miłośnicy i znawcy ptaków przez wiele tygodni pracowali nad makietami, które potem wykorzystali do edukacji ornitologicznej w klasach 1-4. Makieta zawiera informacje o ptakach drapieżnych i wodnych, ich zwyczajach, preferencjach pokarmowych, opis wyglądu ptaków oraz pióra (lotki i sterówki).

Wyróżnieni uczniowie

11 Maja 2022 członkowie szkolnego klubu ornitologicznego „Puszczyk” po raz pierwszy wzięli udział w XX Konkursie Wiedzy o Ptakach pod hasłem „Hej dzieciaki! Hej młodziaki! Jakie to ptaki?” organizowanym przez Klub Obserwatorów Ptaków przy SP nr 7 w Łodzi oraz Łódzką Grupę Ogólnopolskiego Towarzystwa Ochrony Ptaków.

Kraina Dzikiej Kaczki

24 kwietnia 2022 naszych miłośników ptaków spotkała nie lada niespodzianka. W krainie Dzikiej Kaczki niedaleko Brzezin mieliśmy okazję stanąć oko w oko z sowami, sokołem wędrownym oraz rarogiem. Taką ucztę przygotował dla nas tamtejszy Sokolnik.

Ptasi raj - Stawy Borów

26 marca 2022 r. członkowie klubu „Puszczyki” wraz z prof. Tomaszem Janiszewskim, który o ptakach wie wszystko, znaleźli się nad stawami w miejscowości Borów, około 65 km na północ od Łodzi. Tam zastaliśmy prawdziwy ptasi raj.